Oferta zajęć CrossFitu dla dzieci wciąż spotyka się ze zdziwieniem rodziców. Pojawia się mnóstwo pytań – czy moje dziecko sobie poradzi, czy CrossFit jest odpowiedni dla dzieci? Przygotowaliśmy więc dla Was odpowiedzi na 7 najczęściej zadawanych w recepcji klubu pytań odnośnie zajęć CrossFit KIDS. Zaczynamy!

Czym jest CrossFit Kids?

CrossFit KIDS to zajęcia łączące w sobie ćwiczenia fizyczne, zabawę oraz naukę o działaniu młodego ciała. Nasi trenerzy uczą nie tylko odpowiedniego ruchu ciała, ale także tłumaczą dlaczego i jak to działa. CrossFit Kids to całkowicie bezpieczna formuła zajęć, której efektem jest doskonała sprawność fizyczna, koordynacja, integracja, a wszystko to odbywa się w atmosferze świetnej zabawy! Twoje dziecko ma szansę poznać sport z zupełnie innej strony i już od najmłodszych lat pracować nad siłą, zręcznością, szybkością i odpowiednią postawą.

Czy CrossFit Kids jest bezpieczny?

Jak najbardziej! Nasze zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy, których priorytetem jest bezpieczeństwo dzieci. Każdy z nich posiada certyfikat trenera CrossFit Kids. Ćwiczenia dobierane są do wieku dziecka i poziomu jego sprawności fizycznej. Ponadto ćwiczymy w małych grupach, które pozwalają instruktorowi kontrolować wszystkich uczestników.

Jakie korzyści przynoszą zajęcia CrossFit Kids?

  • Nauka prawidłowych wzorców motorycznych oraz techniki ćwiczeń
  • Współdziałanie w grupie i wzajemny szacunek
  • Brak nudy i schematów
  • Świetna zabawa
  • Solidny fundament do uprawiania innych dyscyplin sportowych
  • Minimalne ryzyko kontuzji
  • Integracja z grupą i wiele nowych przyjaźni

Czy moje dziecko nie jest za młode na CrossFit?

Program CrossFit Kids został opracowany tak, aby spełniać potrzeby i wymagania dzieci w każdym wieku rozpoczynając już od trzylatków! W Miasteczku CrossFit prowadzimy trzy grupy wiekowe:

  • PRESCHOOL – 3-6 lat
  • KIDS – 7-12 lat
  • TEENS – 13-17 lat

Treningi każdej z grup dobierane są do wieku ćwiczących. Jednak granice wiekowe są umowne i jeśli Twoje dziecko jest wiekowo na granicy grup, a sprawnościowo nie odbiega od starszej grupy lub na przykład lepiej czułoby się będąc ze starszym rodzeństwem to po konsultacji z instruktorem bez problemu może zmienić grupy.

Czy moje dziecko musi być aktywne fizycznie, aby zacząć chodzić na CrossFit?

Nie. Na zajęcia CrossFit Kids uczęszczać mogą zarówno dzieci bardzo aktywne, jak i te, które do tej pory nie miały za wiele wspólnego ze sportem. Tym pierwszym pomożemy rozwinąć wszystkie cechy motoryczne, a w tych drugich postaramy się zaszczepić miłość do zdrowego trybu życia.

Moje dziecko jest nieśmiałe. Czy mogę uczestniczyć w zajęciach razem z nim?

Rodzice jak najbardziej mogą przebywać w strefie ćwiczących i obserwować dziecko z bliska. Jeśli jednak nie jest to koniecznie, zachęcamy do pozostawienia dziecka w grupie pod opieką trenera i udania się do naszej strefy chillu, gdzie rodzice mogą spokojnie porozmawiać czy napić się kawy.

Jak zacząć?

Nasze zajęcia odbywają się w każdą sobotę. Wystarczy, że zapiszesz swoje dziecko drogą mailową na adres recepcja@miasteczkocrossfit.pl. Ze względu na limit uczestników zapisy są obowiązkowe. Zajęcia odbywają się pod okiem wykwalifikowanego instruktora, a do grup dołączyć można w każdym momencie. Twoje dziecko czuje się jak na placu zabaw, podczas gdy my dbamy o jego rozwój i bezpieczeństwo!

Masz jeszcze jakieś pytania? Napisz do nas na adres recepcja@miasteczkocrossfit.pl!

Do zobaczenia na zajęciach!