W tym blogu przedstawimy Wam jedną z technik, dzięki którym będzie mogli zaoszczędzić więcej sił przy wymagających wydolnościowo ćwiczeniu jakim są Wall Ball.

Bierzemy na tapet – CLEARING STROKE!

Wall Balls – wielu osobom to ćwiczenie spędza sen z powiek, nie tylko ze względu na palące uczucie w nogach ale także na jednolitą dla wszystkich wysokość targetu, którego musi dotknąć piłka.

Jak wykonać je efektywniej i pozwolić swoim ramionom odpocząć podczas tego ćwiczenia?

Gdy piłka leci do góry, jest to moment w którym masz ok. 1 sek. na pełny odpoczynek w którym Twoje ciało nie pracuje. By uniknąć w „tej chwili” nadmiernego zmęczenia trzymając nad głową wyprostowane ramiona, spróbuj metody, która nazywa się „Clearing Stroke” (Arm Flush),.

Zamiast trzymać swoje ręce w górze podczas serii Wall Balls, spróbuj je po wyrzucie piłki szybko opuścić do ud i maksymalnie rozluźnić. Paradoksalnie zwiększasz zakres pracy swoich ramion, lecz w tym samym czasie krócej trzymasz je w ciągłym napięciu i pozwalasz im odpocząć opuszczając je poniżej linii serca.

Tej techniki w każdym powtórzeniu używa między innymi The Fittest Man in History, Rich Froning oraz mnóstwo topowych zawodników CrossFit na świecie.

Na początku spróbuj tej techniki, raz na 4-5 powtórzeń, potem kilka z rzędu i zobaczysz ile powtórzeń więcej jesteś w stanie wykonać.